Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy jest sens brać leasing samochodowy do swojej firmy to ten artykuł z pewnością ci pomoże. Wymienimy w nim największe zalety oraz wady tej formy finansowania. Odpowiemy na czym polega ubezpieczenie auta i jak oblicza się podatek VAT.

Zalety

W naszym kraju nadal bardzo mocno obowiązuje przeświadczenie, że trzeba mieć wszystko na własność. Szczęśliwie coraz więcej osób przekonuje się do opcji „wypożyczania” np. samochodów. Z pewnością najciekawszą opcją jest leasing samochodowy. Jest on wykorzystywany nawet przez połowę funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw. Wiąże się on z wieloma zaletami, jest umową cywilnoprawną i daje możliwość użytkowania samochodu bez konieczności jego nabycia, za określoną sumę pieniężną płaconą w ratach przez ustalony w umowie czas. Do zalet można zaliczyć płatność za użytkowanie samochodu nowego. Procedury rejestracji są wykonywane za nas. Zawieranie leasingu jest niesamowicie proste. Ubezpieczenie zwykle przechodzi przez leasingodawcę i można liczyć na niezłe oferty. Co więcej, na leasingowane auta zawsze nadawana jest spora zniżka. W trakcie leasingowania pojazd pozostaje własnością firmy leasingowej, natomiast wszelkie koszty eksploatacyjne leżą po stronie klienta. Często musi on je wypełniać w ASO. Aut takich nie można modyfikować. Możemy z kolei mieć nowe auto bez wpłaty początkowej w bardzo niskich ratach i cyklicznie je zmieniać co trzy lata na nowe. Tak dzieje się w przypadku leasingu niskiej raty. Przy wysokiej decydujemy się na wykup auta i albo dalsze jego wykorzystywanie, albo sprzedaż na rynku wtórnym.

Ubezpieczenie w leasingu

Obowiązkowo należy wykupić OC i AC. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także dokupienie ubezpieczenia GAP, które będzie chroniło firmę leasingową przed stratą, jeśli auto zostanie skradzione lub ulegnie szkodzie całkowitej. Dzięki temu firma leasingowa rozlicza się z ubezpieczycielem, a nie będzie wymagała np. dopłaty ze strony klienta leasingującego auto. Składka nie jest wysoka a daje nam bardzo duże bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o pakiet ubezpieczeń to bardzo często najlepiej wychodzą ubezpieczenia wieloletnie z gwarancją stałej stawki. Dzięki temu jest tanio i każdy nasz problem może być bez problemu rozwiązany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *