Tytułem wstępu

Folie ochronne są aktualnie najbardziej budżetowym rozwiązaniem dla właścicieli samochodów. Z czego wynika ich cena? Dlaczego są tak skuteczne? Czemu są szczególnie istotnym zabezpieczeniem przy nowych samochodach? Są to tematy, które warto poruszyć. Zatem nie pozostaje nic innego jak wziąć kubek ciepłej herbaty w ten jesienny wieczór i ruszyć w świat auto detailingu oraz zabezpieczenie samochodu foliami warszawa.

Czym jest folia ochronna i przed czym chroni?

Folia ochronna na lakier samochodowy jest szczególnego rodzaju zabezpieczeniem. Poprzez staranne wykonanie i bardzo wysoką trwałość folia sprawia, że lakier zostaje całkowicie odseparowany od czynników zewnętrznych. Oznacza to, że wszelkie warunki atmosferyczne przestają w jakikolwiek sposób zagrażać Twojemu lakierowi. Zabezpieczenie samochodu foliami pozwala również uniknąć nieprzyjemnych odprysków na lakierze, które bardzo łatwo dostrzec szczególnie ma masce auta. Drobne kamyczki pojawiające się szczególnie na autostradach potrafią zrobić bardzo nieprzyjemną niespodziankę na lakierze w postaci białego odprysku. Z czasem odprysk jest otulany przez rdzawy nalot, który następnie przeradza się w ognisko rdzy. Folia całkowicie eliminuje ryzyko powstawania takich przypadków. Warto też wspomnieć o czynnikach atmosferycznych, a przede wszystkim o świetle UV w naszym kochanym słońcu. My jako ludzie uwielbiamy często wygrzewać się na plaży pod żarem gorącego słońca. Samochody jednak nie podzielają tej miłości w takim samym stopniu. Światło UV bowiem sprawia, że lakier zaczyna tracić swój pierwotny kolor i staje się z czasem wypłowiały. Na szczęście zabezpieczenie samochodu foliami również może przed tym uchronić. 

Folie samoregenerujące

Szczególne pokłony należy tutaj złożyć foliom samoregenerującym. Są to folie, które po zadrapaniu często wracają do swojej pierwotnej formy. W wyjątkowych sytuacjach, gdy otarcie folii nie „usunie się” w stu procentach możesz zastosować opalarkę i znów przywrócić piękno swojego auta. Są to folie najwyższej jakości, które potrafią uchronić nawet przed otarciem parkingowym. Zatem jeżeli posiadasz nowe autko, które wymaga wyjątkowej troski, jest to opcja jak najbardziej dla ciebie.

Auta z salonu

A skoro już o nowych autach warto wziąć pod uwagę czynnik wynikający z obostrzeń Unii Europejskiej. Świat idzie do przodu, a ekologia pozwala nałożyć aktualnie nie więcej niż 120 mikronów (dla porównania auta z lat 90`ych mają tych mikronów ok. 250). Z jakim skutkiem rzutuje to dla twojego auta? Dokładnie! Twój ukochany samochód rysuje się od samego patrzenia na niego, a wszelkie próby wyjazdu na miasto mrożą krew w żyłach. Jak się domyślasz zabezpieczenie samochodu foliami również jest tutaj rozwiązaniem.

Malować czy oklejać?

Kolejna sytuacja związana z autem z salonu. Idziesz do salonu i masz już upatrzony swój wymarzony model samochodu. Dowiadujesz się jednak, że Twój ulubiony kolor tego auta będzie wiązał się z dopłatą rzędu nawet 15 tyś zł. Tylko dlatego, żebyś miał unikalny kolor. W tym przypadku poza zabezpieczeniem swojego samochodu, możesz również zmienić jego kolor za pomocą folii. Wachlarz jest tak rozległy, że aktualnie na rynku są setki kolorów i odmian folii. Mogą być to zwykłe matowe czarne folie. Jednocześnie też możesz sobie pozwolić na folię perłową, która zmienia kolor w zależności od ułożenia światła. Dla wyjątkowych miłośników motoryzacji są folie personalizowane, które mogą sprawić, że twoje auto zacznie wyglądać niczym bestia z serii Fast&Furious.

Podsumowanie

Jak widzisz folia ochronna na lakier posiada szereg zalet. Są to jednak zalety, za które trzeba będzie zapłacić nie małe pieniądze. Jeżeli jednak cenisz sobie swoje auto i chcesz aby jak najdłużej zachowało swój niepowtarzalny wygląd… Jeżeli chcesz nadać mu charakteru, którego pozazdrości Ci pół powiatu. Jeśli to właśnie samochód jest miłością Twojego życia, to zdecydowanie rekomenduję Ci odłożenie większej sumy na zabezpieczenie samochodu foliami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *